نشانه مار در دفینه یابی و گنج یابی

Snake-Symbol

mohammadshams آثار و نشانه دفینه , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نشانه مار در دفینه یابی و گنج یابی

جهت مشاوره با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ تماس بگیرید

در دوران کهن می پنداشته اند که مار هم نر و هم ماده است و خود زا می باشد و به این سبب مار را نماد دو گانگی در هر چیز می دانستند. مانند نشان مرگ و زندگی ،راستی و کژی ، زهر و پادزهر ، مرگ و تولدی دگر، روشنایی و تاریکی ، بخردی و نابخردی و… .

نشانه مار کهن ترین نماد باستانیست که سمبل باروری، پاسبان مقبره و از دشوارترین طلسمات هستی به شمار میرود. مار نزد یونانیان الهه پزشکی، نزد سومریان الهه زایایی و نزد ایرانیان باستان محترم شمرده میشد. نشانه مار در گنج یابی و دفینه یابی تفاسیر متفاوتی را خواهد داشت که در ادامه مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد:

بررسی نشانه مار در دفینه یابی :

نماد مار طویل حک شده :

نماد مار طویل ( کشیده ) به دو صورت برجسته و حکاکی شده توسط معماران دوران باستان بر روی سنگ، صخره و خشتها طراحی شده است. هنگامی که مار برجسته باشد نماد دفینه تاجران مسیحی میباشد و معمولا با یکی از پیچیده ترین طلسمات محافظت میگردد. در جهت دم مار سنگچین، صخره غریب و یا تپه نمایان است و با اینکه محل دفن هدف آسان به نظر میرسد لذا مسله دشوارتر است و آن تنها راه انحرافیست. در صورتی که نماد طویل مار در زمینه گنج و دفینه یابی برجسته نبوده و حفر شده باشد (گود باشد) ، نماد دفینه مردمان جنگجو و راهزن است و دفینه ای کوچک درون چاهی بسیار عمیق در جهت دید مار وجود دارد.

Snake-on-rock-4
Snake-on-rock-4

نماد مار چنبره زده :

علامت مار در صورتی که به شکل حلقوی یا دایره باشد نمادیست شاهی و هدف دقیقا زیر نماد بوده و تله های متعددی آن را پوشش میدهند. مار حلقوی روی سنگ و صخره از نایاب ترین نشانهای باستانیست که ظریفترین معماری و بهترین مکان جغرافیایی را داراست، این موضوع بیانگر شاخص پتانسیل وجود دفینه نسبت به محیط میباشد.اما سر مار در این گونه نقش ها مهم بوده و اگر سر مار بیرون از چنبره باشد، جهت پیچش درونی مهم  است و هدف در مکان دیگری از منطقه می باشد.اگر نماد مار بدون سر بود و یا سر آن داخل جوغن بود نیز دفینه در زیر همان سنگ است.

نشانه مار در دفینه یابی
نشانه مار در دفینه یابی

نماد مار و صلیب | نماد بوسه دو مار :

جفت مار هنگامی که در هم میپیچند نماد عشق جاودانه، قدرت الهی و صمیمت هستند و نشان این عشق بوسه ایست که در دنیای باستان توسط حکاکان طراحی و به روح در هم پیوسته زن و شوهر نسبت داده شده است. بنابر این موضوع جفت مار به قبور زن و شوهری اشاره دارد که باهم دفن شده اند. اینگونه قبور دارای جواهرات بسیار گرانبها و همچنین دارای محافظت هایی نیز هستند. در جهت شرق نماد اشاره هایی از محیط هدف را مشخص میکنند.در صورتی که جفت مار همراه با صلیب باشند به مقبره کشیش مسیحی یا پاپ بزرگ اشاره دارند. اینگونه قبور نزدیک زیارتگاهای مسیحی چون کلیسا واقع شده اند.

 

نماد مار مهاجم :

نماد مار در صورتی که به شکل مهاجم، مدافع و یا دهان باز باشد دارای دفینه ایست که توسط یکی از موارد سحر، جادو، طلسم، تله و یا سم محافظت میگردد. این نشان اغلب در دوره های اشکانی و ساسانی به کار رفته است و همچنین اغلب هدف در جهت تهاجم مار قرار گرفته است.

وقتی روی سنگی ماری یافتید که زبانش بیرون می باشد و در جلوی سرش نیز یک جوغان گرد (کاسه) وجود داشته باشد، باید در مسیر سر مار رفته تا دهانه مسدود شده چاهی را بیابید و در انتهای دیواره چاه یک سنگ بزرگ یا ساروج که به منزله در ورودی نیز بوده وجود دارد و دفینه آن در اتاقی پشت آن قرار داده شده است. باید متذکر شوم که این دفینه دارای تله بوده چرا که زبان مار از دهانش بیرون بوده که هم مسیر را برای شما تعیین می نماید و هم به وجود تله اشاره دارد و لذا باید تمام جوانب کار بررسی گردیده و با احتیاط وارد عمل شوید.

اگر یک چشم مار کور باشد، در جهت نگاه چشم کور کاوش انجام دهید.

برخی از فلزیاب های تصویری شرکت IKPV :

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع ، فلزیاب پالسی ، فلزیاب آنتن راداری ، ، سنسور GPR و انواع شاقول با کارشناسان ما در تماس باشید

جهت مشاوره با نشانه مار در دفینه یابی با نمایندگی فلزیاب شیراز با شماره ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ تماس بگیرید

شاید دوست داشته باشید:

Goat-Carving

نشانه بز در دفینه یابی

معنی و مفهوم نشانه بز در دفینه یابی و گنج یابی نشانه بز در دفینه یابی | شواهد باستانشناختی نشان می‌دهد که بز کوهی، جدّ اعلای بز اهلی کنونی، نخست در جنوب غربی آسیا اهلی شد.نخستین نشانه‌های اهلی‌سازی بز در ایران یافت شده که مربوط به حدود ده هزار سال پیش از میلاد است.در تمامی […]

Hands-carving-on-rock

نشانه دست در دفینه یابی و گنج یابی

نشانه دست در دفینه یابی و بررسی معنا و مفهوم آن قسمتی از بدن جانوران است که در انسان از مچ به پایین قرار گرفته و شامل پیش‌مشت و انگشتان و کف دست است. دست انسان قادر به انجام حرکات مختلف ارادی و لمس است و بیشتر کارهای روزمره هر انسانی با دست انجام می‌گیرد. این علامت یکی از مهم‌ترین علامت های دفینه یابی […]

River-near-the-hoards

چشمه در دفینه یابی و بررسی نقش آن

نقش چشمه در دفینه یابی و گنج یابی چشمه که در زبان پهلوی چَشمَگ یا چِشمَک می‌گفتند جایی است که آب از زیر آن بیرون زند و روان شود. چشمه محل تلاقی سفره‌های زیرزمینی آب با سطح زمین است. بسته به ثبات منبع آب، یک چشمه می‌تواند موقتی، دائمی یا خودجوش باشد. در محل ظهور چشمه، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

همین حالا تماس بگیرید