چگونه گنج پیدا کنیم

how-to-find-treasure

mohammadshams مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

چگونه گنج پیدا کنیم | روش پیدا کردن گنج | کجا گنج پیدا کنیم

راهنمایی و کارشناسی دفینه و انواع گنج         09917579030

چرا ایران دارای گنج و دفینه های زیادی است ؟

چه کسی هست که دوست نداشته باشد یک شبه پولدار شود؟ بشر از دیرباز در ارزوی پیدا کردن گنج و ثروت کلان بوده است. سخت بودن این قضیه بر کسی پوشیده نیست اما باید بدانیم که هرچیزی ممکن است. هر از گاهی در خبرگزاری ها در مورد کشف گنج ها و دفینه های بزرگ میخوانیم. باور این موضوع که ماهم میتوانیم گنج مدفونی را پیدا کنیم کمی سخت است اما باید بدانید که در این دنیا همه چیز ممکن است. شاید این امر در ایران بسیار آسان تر از دیگر کشور ها باشد و دلیل این امر را میتوان در تاریخ بسیار کهن این سرزمین جست و جو کرد. تاریخ بسیار غنی سرزمین ایران هزاران سال پا برجا بوده و دفینه ها و گنج های تاریخی بسیاری را در دل خود گنجانده است.

از ۱۹۲ کشور جهان فقط ۱۰ کشور دارای سابقه تاریخی بیش از هزار سال هستند و از این ۱۰ کشور نیز تنها ایران، یونان، مصر و روم تاریخی چند هزار ساله دارند. تعاریف زیاد و متفاوتی از معنی و مفهوم تمدن توسط متخصصان ارائه میشود اما یکی از مقبول ترین تعاریف از تمدن آموختن راه و رسم شهر نشینی و زندگی اجتماعی است . هر جامعه که زودتر و کارآمد تر زندگی اجتماعی را آموخته متمدن تر است.دیرین شناسان ایرانی و بین المللی تاریخ تمدن ایران را نزدیک به 12 هزار سال می دانند و برای این ادعا به گوردخمه های کشف شده در هرمزگان استناد می کنند که متعلق به هزاره نهم پیش از میلاد است . در کنار استخوان های به دست امده در این گوردخمه ها کاسه های سفالی ( نشانه تمدن ) پیدا شده است. پس پرسیدن این سوال که ” چگونه گنج پیدا کنیم ؟ ” امری ضروری است.

گنج چیست و چگونه گنج پیدا کنیم ؟

پس پیدا کردن گنج در کشوری با تاریخی تمدنی 12 هزار ساله کار چندان دور از ذهنی نیست.اما باید بدانیم که گنج چیست و چگونه گنج پیدا کنیم .گنج مجموعه‌ای است که از اشیای با ارزشی تشکیل شده و معمولاً پنهان یا گم‌کشده است. گنج در باستان‌شناسی، به اکتشافی گفته می‌شود که در یک مکان حداقل دو قطعهٔ نقدی یافت شود. قسمت عمده‌ای از گنج‌ها به صورت مدفون شده در زمین هستند که این خود به دو دلیل عمده است:

 • پنهان کردن گنج توسط صاحبان مال برای محافظت از آن
 • مدفون شدن گنج در زیر زمین در پی گذشت زمان در سالیان متمادی
چگونه گنج پیدا کنیم
چگونه گنج پیدا کنیم

در طول سالیان گنج های بسیاری در جهان کشف شده اند که برخی از مهمتریین های آنان موارد زیر میباشد :

 • گنج غار کلماکره در لرستان
 • گنج باختر افغانستان (گنج طلا تپه افغانستان)
 • گنج غرق شده در سزاریه (قیصریه) / The Caesarea Sunken treasure
 • گنج باختر / The Bactrian gold
 • گنج پاناگیوریشته / The Panagyuishte treasure
 • گنج سن خوزه گالئون / San Jose Galleon
 • گنجینه های آنتیکیترا / The Antikythera treasures
 • گنج کشتی بلیتونگ / The Belitung shipwreck
 • گنج شرودا / The Środa treasure
 • گنج کشتی آتوچا /  Nuestra Señora de Atocha shipwreck

قانون ایران در قبال پیدا کردن گنج چگونه عمل میکند ؟

گنج‌های باستانی در شرایطی عرضه می‌شوند و ‌غیرقانونی به فروش می‌رسند و ‌پس از چندین دست واسطه‌گری با مجموعه‌های خصوصی داخلی افزوده می‌شوند یا دربیشتر اوقات به خارج از کشور‌ها قاچاق شده و از دیدگان مردم ایران به دور می‌مانند که راهکار کاهش چشمگیر این قاچاق اشیای عتیقه دادن حق جویندگان گنج و دریافت آنهاست اما متاسفانه چنین نمیشود و اراده‌ای برای تبدیل این راه حل به قانونی جامع و اجرای این قانون پیش رو دیده نمی‌شود.فروش ارزان قیمت آثار تاریخی ایران در کشورهای اروپایی یکی از تبعات عدم وجود قوانین مسنجم برای حمایت از یابندگان گنج است.

چگونه گنج پیدا کنیم ؟

پیدا کردن گنج نیز مانند بسیاری از فعالیت های دیگر نیازمند پیش زمینه هایی است که بدون داشتن انها شانس پیدا کردن گنج بسیار کم و نزدیک به صفر میشود.

 • بايد از روشهاي باستان شناسی (شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به مطالعهٔ گذشته از طریق مدارک مادی می‌پردازد) در تحقيقات مقدماتي و سطحي و در حفاري استفاده نمود تا شانس موفقيت را افزایش دهیم.
 • جهت شناخت بیشتر و آشنایی با ساختار و لايه هاي خاک از رشته زمین شناسی ( علمي که درباره زمين و چگونگي مواد و ترکيبات و تغييرات آن بحث مي کند) استفاده کنید.
 • هزينه هاي جستجو را بررسي و یک تقریب کلی از هزینه ها داشته باشید. این کار باعث برنامه ريزي دقيق و موفقيت بیشتر در کارتان مي شود.
 • براي فهمیدن معنی و مفهوم اشکالي که بر روي صخره ها حک شده و همچنين شناخت آثار و علائم دفینه و گنج بايد تاريخ هنر و تاريخ تمدنهای منطقه را مطالعه و استفاده کرد.
 • برای زودتر انجام شدن عملیات حفاری و همچنین کمتر کردن خطرات از تکنولوژی استفاده کنید.
 • سعی کنید تا ساختار قومي و ديني ، تاريخ اديان ، فرهنگ کفن و دفن و…جوامع باستاني را مطالعه کنید.
 • از اطلاعات مردم که شامل افسانه ها داستان ها و باورها که مربوط به منطقه مورد کاوش شماست نت برداري کنید و همیشه این را به یاد داشته باشید گاهي نکته اي کوچک گره ای بزرگ را باز میکند البته معمولا اين جور افسانه ها با اغراق همراه است اما همه ما اين ضرب المثل را شنيده ايم ” تا نباشد چيزکي مردم نگويند چیزها “.
 • بسياري از نشانه ها و اشکال به شکل الفبايي و طبق قواعد رياضي بدست مي آيند.براي حل کردن اين معماها بايد از علم هندسه که شامل مجموع قوانيني مانند يادگيري زبان علائم و نشانه ها ، اندازه گيري طول و عمق و… که اين قوانين در بسياري از گوردخمه ها ،  تومولوسها و بسياري از دفينه هاي شخصي رعايت شده است استفاده نمود.

ادوات مورد نیاز برای گنج یابی :

برای پیدا کردن و حفاری به یک سری دستگاهها و ادوات نیاز دارید که مهمترین های آنها در ادامه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” به شما معرفی میشود :

 • دستگاه فلزیاب حرفه ای :

  خرید یک دستگاه خوب و قابل اطمینان میتواند شما را از بسیاری مشکلات مانند حفاری های بیمورد و هزینه بر رهایی بخشد. حتما سعی کنید که از مراکز معتبر خرید خود را انجام دهید و دستگاهی با گارانتی و خدمات پس از فروش دریافت کنید و هنگام خرید حتما دستگاه خود را تست کرده و دفترچه راهنمای فلزیاب خود را مطالعه کنید تا حد اکثر عمق نفوذ فلزیاب خود را بدانید و همچنین نحوه بالانس فلزیاب ، نحوه اپراتوری فلزیاب و … از مهمترین فاکتورهایی هستند که باید به آنها توجه کنید.

 • لوازم جانبی فلزیاب :

  مواردی همچون هدفون ، فلزیاب های نقطه زن دستی ، کویل های فلزیاب با سایز های مختلف ، باتری یدکی ، چراغ قوه و … از لوازمی هستند که باید همراه فلزیاب خود داشته باشید.

 • لوازم حفاری :

  یک بیلچه کوچک ، بیل و کلنگ ، ماشین های حفاری برای حفاری در اعماق زیاد از لوازمی هستند که به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

 • لباس مناسب : از آنجا که حفاری ها در محیط های غیر معمول انجام میشود داشتن لباسی محکم همراه با کفش های مناسب میتواند شما را از خطرات حفظ کند.
 • لوازم ایمنی و بهداشتی :

  برای مصون ماندن از خطرات گاز هایی موسوم به گاز طلا و یا گاز های مدفون در مقبره ها باید از ماسک های ضد گاز استفاده کنید همچنین استفاده از دستگاههای تصفیه هوا در هنگام کار در غار ها و محیط های بسته از دیگر اقدامات ضروری است.

 • گروه همکاران :

  هیچ موفقیت بزرگی بدون همکاری و کار تیمی به دست نمی آید. گنج یابی نیز از دسته فعالیت های زمان بر و انرژی بر است و بهتر است تا گروهی کار کنید. همیشه یک گروه بهتر از یک فرد تنها از پس مشکلات و خطرات بر می آید.

در ایران کجا گنج پیدا میشود ؟

در کجای ایران میتوان گنج پیدا کرد؟ شهر های گنج خیز ایران کجا هستند؟ استان های دارای دفینه کجا هستند و چگونه گنج پیدا کنیم؟ اینها همه سوالاتی است که تازه واردان به عرصه گنج یابی از خود میپرسند. بسیاری از شهر های باستانی ایران دارای گنج و دفینه های بیشتری نسبت به بقیه نقاط دارند و علت های بسیاری در این موضوع دخیل هستند. عوامل فرهنگی ، رسوم مردمان ، حکومت های محلی ، شرایط اقتصادی و … از عوامل مرسوم هستند. در این پست شهر های باستانی دارای گنج معرفی شده اند و میتوانید برای افزایش شانس خود در پیدا کردن گنج از این شهر ها شروع کنید.

راهکارهایی برای شناخت و پیدا کردن محل های دار ای گنج وجود دارد و میتوانید از مطالب این پست برای شناسایی آنها استفاده کنید. پس از شناسایی محل نوبت به ادامه مراحل میرسد ، با ادامه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” با ما همراه باشید.

پس از پیدا کردن گنج چه باید کرد ؟

اولین مورد پس از یافتن اشیاء باستانی این است که بدون آسیب رساندن به آنها از درون خاک بیرونشان بیاوریم. برای این کار از افراد با تجربه کمک بگیرید و اگر جسم پیدا شده فلزی بود سعی کنید خاک اطراف را خیس کرده تا نرم شود و سپس به آرامی جسم را از خاک جدا کنید و اگر جسم پیدا شده کوزه و اجسامی اینچنینی بود ابتدا با بیلچه های بسیار کوچک جسم را با کمی از خاک اطرافش جدا کنید و پس از انتقال آن به محلی امن کم کم خاک های اطراف را با ابزار های مختلف و برس های مخصوص این کار جدا کنید و در حین انجام همه این کارها موارد ایمنی را مد نظر داشته باشید.

چگونه گنج پیدا کنیم
what-should-we-do-after-finding-treasure

برای پاک سازی اجسام از موادی که در طول زمان بر روی آنها قرار گرفته اند میتوانید از دستگاه التراسونیک ( Ultrasonic Cleaner ) استفاده کنید ( برای مواردی همچون سکه و دیگر فلزات ). قبل از این کار مقداری آب گرم را در ظرفی ریخته و تکه های کوچک صابون را در آن حل کنید و سعی کنید سکه ها را در آن شست و شو دهید. سپس سکه ها را برای مدتی در روغن زیتون ( The Olive Oil ) قرار دهید. روغن زیتون به سبب داشتن اسید های چرب میتواند نقش مهمی در پاک کردن این اجسام ایفا کند. یک روش دیگر غوطه ور کردن در محلول هیدروژن پر اکسید ( Hydrogen Peroxide Soak ) است.

طلسم گنج چیست ؟

مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” را با بحث جالبی به نام طلسم گنج و دفینه ادامه میدهیم. طلسم گنج ( Treasure Talisman ) شیء یا نگاره‌ای متشکل از واژگان، شمارگان، اشکال و جداول است که دارای قدرت جادویی یا ماورایی است. زمان ماندگاری طلسم بسته به تعیین عامل و ارجاعات او به مبادی انرژی‌های غریبه است.بسیاری بر این باور هستند که طلسم گنج وجود ندارد و همه این موارد خرافه و خلاف واقعیت هستند.اما عده ای از افراد نیز به بودن انواع طلسم اعتقاد دارند و معتقد هستند که از علوم غریبه و متافیزیک برای این کار بهره برده شده است و پیشینیان به این علوم واقف بوده و از آنها برای محافظت از اموال خود بهره برده اند. در این پست میتوانید اطلاعات کاملی از انواع طلسم گنج به دست آورید.

دعا برای پیدا کردن گنج

در این پست دعا و طلسم قوی برای پیدا کردن گنج و دفینه و ذکر مجرب برای یافتن زیرخاکی را برای شما عزیزان قرار داده شده است و امیدواریم که راهگشای شما عزیزان باشد. در ادامه پست چند دعا برای پیدا کردن گنج ، باطل کردن طلسم گنج ، دعای پیدا کردن دفینه ، دعای پیدا کردن زیرخاکی ، طلسم و دعای گنج و … وجود دارد.

امیدواریم از مطالعه مقاله ” چگونه گنج پیدا کنیم ” استفاده کافی را برده باشید

شاید دوست داشته باشید:

Metal-Detector-Controls

تنظیمات فلزیاب خارجی و ایرانی

تنظیمات فلزیاب | نحوه تنظیم فلزیاب | آموزش کار با فلزیاب | تنظیم کردن گنج یاب تنظیمان فلزیاب خارجی و ایرانی و هرآنچه باید در مورد آن بدانید هر دستگاه الکترونیکی دارای یک سری تنظیمات و سوییچ های مخصوص به خود جهت آماده سازی برای انجام کار است. تنظیمات فلزیاب یکی از اصلی ترین اصول […]

Schneider

فلزیاب اشنایدر فلزیابی حرفه ای برای گنج پژوهان

فلزیاب اشنایدر فلزیابی حرفه ای برای گنج پژوهان خرید فلزیاب اشنایدر با گارانتی و خدمات پس از فروش 10 ساله       09917579030 مقدمه ای بر نقد و بررسی فلزیاب اشنایدر : در بازار تولید فلزیاب ها و گنج یاب ها ، امروزه با یک روند کاهشی در نو آوری و خلاقیت روبرو هستیم. بسیاری […]

gold-detectors

10 طلایاب برتر 2019 و تکنولوژی کارکرد طلایاب

10 طلایاب برتر 2019 و تکنولوژی کارکرد طلایاب فروش انواع طلایاب با گارانتی و خدمات پس از فروش            09917579030 دستگاه طلایاب چیست ؟ پیدا کردن طلا از دیر باز رویای جویندگان گنج بوده است . به دست آوردن ثروتی کلان در مدت زمانی کوتاه و با ساده ترین روش میتواند […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *